Elég az autósok elleni terrorból!

Újabb parkolóhelyek megszűnését jelentették be a XIII. kerületben – „járdafelszabadítás” címmel.

Puncher Gábor posztja szerint a Tátra utcában (Balzac utca és Csanády utca között) folytatódik a „járdafelszabadítás”: járdaszélesítés, zöldítés, burkolatcsere, és a szokásos kulcsmondat, hogy „megváltozik a parkolási rend”.
A gyakorlatban ez legtöbbször nem plusz helyet jelent, hanem mínuszt – csak a darabszámot valahogy mindig elfelejtik leírni.

Ami külön érdekes: az Újlipótvárosi Mobilitási Terv szerint ez még tervezési szakasz, mégis már kész tényként kommunikálják.
A terv iránya pedig egyértelmű: a közterületeket egyre kevésbé parkolásra, egyre inkább más célokra akarják használni – vagyis a parkolóhelyek rovására jönnek a változtatások.

Mindezt teszik ezt úgy, hogy a kerület erősen parkolásfüggő.
A megosztott 2026-os tervben a parkolás a működési bevételek egyik legnagyobb tétele: 6 167 350 ezer Ft, vagyis 35,3%.
A kerület költségvetésében a parkolás nem „mellékes”, hanem tartóoszlop – miközben a helyeket folyamatosan faragják.

Miközben a kerületek „járdafelszabadítanak”, az új KRESZ-tervezet közben pont azt csinálja, hogy feltételekhez kötve, de kimondottan megengedi – vagyis legalizálja – a járdán parkolást.
Röviden, ha a gyalogosoknak legalább 1,5 méter szabad hely marad, akkor járdán is lehet megállni/parkolni.
Sőt, még egy külön kivételt is nevesít: utascsere céljából legfeljebb 1 percre is meg lehet állni, ha közben teljesülnek a biztonsági feltételek (köztük az 1,5 méteres szabad sáv).

Kérdések, amikre soha nincs válasz:


-Pontosan hány parkolóhely szűnik meg a Tátra utca Balzac–Csanády szakaszon?
-Hol lesz pótlás a helyben lakóknak, életszerű távolságban?
-Miért nincs erről konkrét darabszám a bejelentésekben?

A baj nem a járdával van, hanem a csomagolással: amikor a „felújítás” mellé parkolóhely veszteség jön, az összhatás sokszor negatív.
A hangzatos bejelentésből így lesz mindennapi kár.

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!
Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!