Elég az autósok elleni terrorból!

Főváros

Újabb buszsávok Budapesten

A BKK újabb buszsávokat jelentett be. Az elmúlt időszakban már buszsávot alakítottak ki a Budafoki úton és a XIX. kerületi Báthory utcában, most pedig folytatódik a sor. Új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón, az Árpád híd felől az M3-as autópálya kivezető szakaszára vezető felhajtó elején, valamint a XI.

Július 1-jén eltűnnek a parkolóautomaták. De még mindig nem tudjuk, mi lesz helyettük.

Néhány hét múlva Budapest teljes területén leszerelik a parkolóautomatákat. A döntés megszületett, a határidő ismert, az automaták mennek. Csak éppen továbbra sem világos, hogy pontosan mi váltja fel őket. Hol található a részletes átállási terv? Hol lesznek az új tájékoztatók? Honnan tudja majd egy autós a zónakódot? Hogyan fizet majd

7 „észrevétlen” csapda? Nézzük a másik oldalt is.

Biczók Péter szerint a városok autózásra kényszerítik az embereket. Szerintünk azonban érdemes feltenni a kérdést: biztos, hogy minden autóhasználat mögött valamilyen kényszer áll? Az írás alapvető hibája, hogy abból indul ki: ha valaki autóval közlekedik, akkor valószínűleg azért teszi, mert a város rosszul működik. Pedig nagyon sok esetben egyszerűen arról

Lakossági fórum-Csillaghegy

Tegnap ott voltunk a csillaghegyi lakossági fórumon az MVM tervezett beruházásával kapcsolatban. A hangulatból gyorsan kiderült: itt nem politikai performansra jöttek az emberek, hanem mert elegük van abból, hogy újabb és újabb több ezres beruházásokat próbálnak ráerőltetni egy családi házas környékre úgy, hogy már most is sokszor lehetetlen normálisan közlekedni

Flórián tér: 70 százalék felett jár a felüljáró felújítása

A BKK tájékoztatása szerint a Flórián téri felüljáró felújítása meghaladta a 70 százalékos műszaki készültséget. A bontási munkák befejezése után jelenleg az északi híd szerkezetének javítása és az építési kivitelezési feladatok zajlanak. A hídszegélyeknél folyamatban van a szórt szigetelés felhordása és az előregyártott szegélyelemek beépítése, miközben tovább tart a vasbeton

Autófüggőség? Inkább szabadság és valóságismeret

Készült egy újabb felmérés az úgynevezett autófüggőségről, Biczók Péter pedig le is vonta belőle a szokásos következtetést: az emberek nem azért ülnek autóba, mert ezt akarják, hanem mert a város rákényszeríti őket. Na, ez részben igaz. A külső kerületekben, az agglomerációban, a rosszul bekötött városrészekben az autó sokszor tényleg nem

Volt egyszer egy interjú…

Karácsony Gergely adott egy hosszabb interjút, amelyben sok minden szóba került: pénzügyek, fővárosi működés, közlekedés, rakpart, Nyugati felüljáró. A mondatok mögött viszont kirajzolódik egy elég kellemetlen kép. Budapest pénzügyi helyzete továbbra is súlyos. Hitelek, kifizetetlen számlák, működési gondok, állandó forráshiány. Erre hivatkozva hallgatják a budapestiek évek óta, hogy nincs pénz

Szabad rakpart – de kinek?

„Szabad ország, szabad város, szabad rakpart.”– posztolta Karácsony Gergely. Szép szlogen. Csak van vele egy apró gond: a rakpartot nem megnyitották, hanem ismét lezárták az autósok elől. A kommunikációban ez úgy hangzik, mintha Budapest kapott volna valamit. A valóságban viszont egy működő közlekedési útvonalból vesznek el újra és újra egy

20 percet parkolsz, mégis 3 órányi díjat fizetsz – ez vár ránk Budapest új parkolási rendszerében

A városvezetés előállt egy újabb, autós embereket terrorizáló ötlettel, ismét még egyet rúgva azokba, akik amúgy is rengeteget fizetnek már a járművük használatáért:Budapest 2026. július 1-jétől megszünteti a parkolóautomatákat, miközben 25 százalékkal megemeli a parkolási díjakat. Karácsony Gergely és stábja mindig tudja, hogyan kell a rossz helyzetet még rosszabbá tenni,

Ferencváros: a lakókért vagy a lakóktól? Új parkolási sarc

Ferencvárosban jön a szokásos forgatókönyv, amikor az autós emberek lehúzásból lakóbarát intézkedést próbálnak csinálni. A József Attila-lakótelepen 521 parkolóhelyet jelöltek ki lakossági használatra. Persze már a jól ismert kötelező magyarázattal: „a lakók kérték.” Hogyne. Valahogy mindig „a lakók kérik”, amikor újabb tiltás, újabb korlátozás, újabb pénzbeszedés kerül szóba. Olyankor hirtelen