Elég az autósok elleni terrorból!

Karácsony szerint nemsokára leáll a BKV – de Rákosrendezőre és autósüldözésre mindig van pénz

Karácsony Gergely saját sajtótájékoztatóján vallotta be: ha a kormány a teljes 89 milliárd forintos „szolidaritási hozzájárulást” leemeli – ebből 50 milliárdot vitat a főváros –, akkor a BKV dolgozóinak bérét sem tudják kifizetni, és leállhat a tömegközlekedés.

Karácsony Gergely sajtótájékoztató: https://fb.watch/C3D9x1MTuM/

Nekünk autósoknak nem feladatunk vitatni a kormány–főváros vitát.
A kérdés inkább ez: hová tűnt a budapestiek pénze?

  • Útfelújításra biztosan nem – kátyúk mindenhol.
  • A BKV-ra sem – elég a kigyulladt buszok és a vállalhatatlan higiénia mindennapos híreire gondolni.
  • Parkolásfejlesztésre? Ugyan. Díjemelések, parkolóhely-irtás, egyeztetés nélküli sétálóutcák és biciklisávok – mind az autósok kárára.

Rákosrendezőre valahogy mégis előkerült a pénz.


A teljes vételár kb. 50 milliárd forint, ebből a főváros már kifizette az első, 12,7 milliárdos részletet.
Konkrét megvalósítási terv, ütemezés, közlekedési-parkolási koncepció? Semmi.
De a főpolgármester már most „autómentes, negatív kibocsátású” negyedet vizionál – miközben a BKV bérfizetését sem tudja garantálni.

Miért ülünk autóba?

Karácsony évek óta lezárásokkal, parkolóhely-csökkentéssel és autóellenes kampánnyal keseríti a budapestiek életét.
Közben a „példás” közösségi közlekedésben buszok égnek ki, járművek rohadnak le, és most maga mondja ki: bér sem biztos, hogy lesz.
Ezért választjuk az autót: mert nem akarjuk a politikai cirkuszra bízni, hogy hazaérünk-e este.

A budapestieknek nem mesék kellenek, hanem működő utak, és ebben Karácsony eddig csak adósságot termelt.

Pénz az autósok sarcolására és Rákosrendező-lufira van, de a mindennapi közlekedésre nincs.

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!

Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!