Rózsa András egy videóban magyarázza a kátyúhelyzetet, és közben beismeri, hogy a Bosnyák téri piacon sorra zárnak be az üzletek, mert a megszűnő parkolóhelyek miatt kevesebben járnak oda.

A kátyúknál az indok az, hogy „ordító hideg van”, ezért most nem lehet javítani.
Csakhogy ordító hideg nincs, ez így kevés.
Tény, hogy a tartós, melegaszfaltos javításnak vannak korlátai, de ettől még nem áll meg az útfenntartás.
Télen is vannak gyors, ideiglenes megoldások a legveszélyesebb kátyúk kezelésére.
Amikor ebből nem látszik semmi, annak a legvalószínűbb oka nem az időjárás, hanem a klasszikus pénzhiány.

A Bosnyák térnél viszont kimondta a lényeget: a parkolóhelyek megszűnése miatt kevesebben mennek a piacra, esik a forgalom, és ez a kis vállalkozások megszűnéséhez vezet.
A piacra az emberek bevásárolni mennek, csomaggal jönnek ki – ha nincs hol megállni, nem fognak körözni és messziről cipekedni, inkább oda mennek, ahol ez megoldott: a multikhoz.
Így győzik le a kis üzleteket: nem versennyel, hanem parkolóval.
Erre a kerület most annyit tudott lépni, hogy a piac mellett hétvégén megnyit egy 18 férőhelyes parkolót (péntek este–hétfő reggel).
Ez legfeljebb jelképes könnyítés: a hétköznapi parkolóhiányt nem oldja meg, csak azt mutatja, hogy a gondot már ők sem tudják letagadni.
A beismerés jó kezdet. Most jöhetne a megoldás is.
A videót itt tudod megnézni: https://fb.watch/F4qGl8ZQW4/
Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!
Csatlakozz hozzánk tagként!
https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/
A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.
Köszönjük!















