
A Mandiner írta meg elsőként: a belvárosi forgalomcsillapítás kísérlete látványosan besült.
A Dob utca lezárása után a szomszédos utcákban – főleg a Síp utcában – ugrásszerűen megnőtt a forgalom, rosszabb körülményeket teremtve a lakóknak és a gyalogosoknak egyaránt.
Pontosan azt történt, amire mi, autósok már az elején figyelmeztettünk: ha lezárnak egy utcát, a forgalom nem tűnik el, hanem átmegy a szomszéd utcákba. Most a Síp utca nyelte be az egészet – ahol így még elviselhetetlenebb lett a helyzet.
És most végre a Levegő Munkacsoport is kimondta: ez így nem működik.
Szerintük „a széles körű lakossági egyeztetés is hiányzott a kialakítás előtt”.
Az intézkedés „egyértelműen az utcák forgalmának növekedését eredményezte”.
A környéken közlekedő autóknak nagyobb utat kell megtenniük, emiatt „a forgalommal együtt a légszennyezés is a környező utcákra koncentrálódik”.
A próbaidőszakban „a Síp utca forgalma jelentősen megnőtt, és még rosszabb volt benne sétálni, mint azelőtt”.
Lukács András, a szervezet elnöke még arra is figyelmeztetett: a Dob utcából a Síp utcába kilépő gyalogosok és turisták könnyen téves biztonságérzetbe kerülhetnek, hiszen egyik pillanatban még a sétálóövezetben vannak, a következőben pedig már az autóknak van elsőbbségük.
Ez a helyzet szerinte tovább élezheti a gyalogos–autós konfliktusokat.
Pontosan ezekre hívtuk fel a figyelmet mi is az elejétől kezdve.
Most, hogy a tesztidőszak véget ért, kíváncsian várjuk, mit lép az erzsébetvárosi vezetés.
Egy biztos: a Színes Erzsébetváros oldalán jóval kevesebb lesz a sétálgató turistákat ünneplő napi poszt, mert a valóságot most már nem lehet kiretusálni: több dugó, több feszültség, több káosz.
Köszönjük Karácsony–Vitézy-tandem!
Ha ez a „forgalomcsillapítás”, akkor inkább ne álmodozzanak tovább – mert amit ők csillapításnak hívnak, az valójában csak dugógyártás és lakossági szívatás.
Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!
Csatlakozz hozzánk tagként!
https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/
A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.
Köszönjük!















