Elég az autósok elleni terrorból!

Parkolás

Debrecen-Malompark, a sarcolás központja

Úgy tűnik, a budapesti „parkolási vírus” már Debrecenben is fertőz: szeptember 8-tól megszűnt az ingyenes parkolás a Malompark Bevásárlóközpontban. Nemcsak a „potyázók”, hanem a vásárlók, a vendégek és az ott dolgozók is fizetnek. Az első óra 240 forint, utána pedig óránként minimum 480 forint. Az üzemeltető indoklása:A debreceni közgyűlés a

Egy parkoló, két bérlő – Niedermüller új bizniszmodellje működésben

Erzsébetvárosban már tényleg csak egy dolog biztos: ha parkolóhelyed van, akkor sincs. A „sétálóutca-teszt” keretében tucatjával számolták fel a parkolókat, miközben a lakók szépen, előre befizetik az éves parkolási engedélyt – 35.000–55.000 forint között, attól függően, mennyire hisznek még a rendszerben. De jött az önkormányzat új ötlete. Zseniális. Ugyanazt a

Balatoni parkolás – nyaralás vagy szervezett lehúzás?

Mint minden évben, idén is ellepték az internetet a “mennyi az annyi a Balatonon?” posztok: lángos, fagyi, belépők… Ilyenkor mindenki számol, kalkulál, hasonlítgat a szomszédos Horvátországgal. Közben van valami amiről sosem beszélnek. Nem fotózzák, nem posztolják, nincs rajta filter, de minden napra jut belőle. Mégis naponta ezreket húznak le vele

Parkolás díjmentesen? Dunaújvárosban már 20 éve működik!

Tudtátok, hogy Dunaújvárosban 2005-ben népszavazást tartottak a fizetőparkolás bevezetéséről, és azóta sincsenek fizetőparkolók a városban? Dunaújváros lakossága (jelenleg kb. 44 000 fő) még 2005-ben egy helyi népszavazáson döntött úgy, hogy nem támogatja a fizetőparkolás bevezetését. A történet még 2004 októberében kezdődött, amikor két helyi társadalmi szervezet kezdeményezte, hogy népszavazás döntsön