Elég az autósok elleni terrorból!

Parkolás

Óbuda: drága „élhetőség”

Óbuda korrupciós ügyeiről híres polgármestere, Kiss László egy rövid, de tömör posztban bejelentette, hogy parkolási díjemelés jön — szerinte ettől lesz „élhetőbb” a kerület. Nézzük meg, ez mit jelent a pénztárcában és az utcán. Az első autó ingyenesről 15 000 Ft lett (ügyintézés: online 1 000 Ft, személyesen 2 540

Zugló: díj van, hely nincs – a „rendezés” most is a kasszát rendezi

A polgármester rendkívüli ülés után átvitte a fizetős parkolás kiterjesztését a Füredi lakótelepre és az Erzsébet királyné útja–Csömöri út közti városrészre, és a csomagot tovább tolja a Fővárosi Közgyűlés felé. A céldátum: 2026. szeptember 1. A hivatalos szöveg ismerős: „túlzsúfolt a környék, sok az idegen autó, a lakók kérték”. Mi

A lakók átvették az irányítást – indul a kiválási folyamat

A történelmi zsidónegyed lakói nem statiszták többé. Megszervezték a saját védelmüket, és irányt vettek a népszavazás felé: nem díszletet, hanem működő várost akarnak – éjszakai csenddel, reggeli tisztasággal, napközbeni biztonsággal, és olyan közlekedéssel, ahol az autózás nem büntetés, hanem természetes része a mindennapnak. A kezdeményezést Szabó György a Magyarországi Zsidó

Luxus a garázsban, szűkítés az utcán – Budapest 2025

Budapesten évek óta zajlik a „ne autózz, tömegközlekedj” pedagógia: férőhely-ritkítás, sávelvétel, bírság. Belül közben más a menü: vezetői autózás és luxusmélygarázs – hónapokon át, milliós nagyságrendben. Kint szűkítés, bent kényelem. Kifelé „élhető város”, befelé Kempinski-bérlet. A Budapest Brand végelszámolás alatt áll: a Fővárosi Közgyűlés jogutód nélküli megszüntetéséről döntött, miután a

Zuglói–újbudai parkolási ügy: vallomások, kifizetések, felelősség – és a fővárosi hitelesség vizsgája

A zuglói–újbudai parkolási ügy tárgyalása új szakaszba lépett: a „Nagymesterként” emlegetett Fuzik Zsolt távmeghallgatáson részletezett kifizetésekről beszélt, Baja Ferenc pedig hosszú vallomásban cáfolt. A történet nem csak kerületi botrány: a BKV-IT szál és a Bolla-ügy miatt a fővárosi rendszer egészére vet árnyékot. Mai posztunk tételesen bemutatja a szereplőket, az állításokat,

Így fizetünk a semmiért

A fizetős parkolás Magyarországon nem tegnap született. Budapesten már 1974-ben megjelentek az első fizetős helyek, az 1980-as évek közepére pedig óradíjas rendszer működött: 1986-ban 20 Ft/óra volt a tarifa – mai értéken nagyjából 700–800 Ft/óra. A „próbaüzem” azóta mindennappá vált: zónák, automaták, alvállalkozók, behajtás, koncessziók – és a köznyelvben csak

Fizess, de parkolni nem fogsz – Újpalota módra

Újpalotán gond van: nincs elég parkolóhely. Cserdiné Németh Angéla mégis a meglévő helyek fizetőssé tételét erőlteti, miközben a bevételnek csak töredéke maradna helyben, és már elment 8 millió forint parkolási tanulmányra. A videó egyetlen dolgot mutat kristálytisztán: amikor elfogy a hely, az újpalotai lakók egymás elé állnak, mert nincs alternatíva.

Újpalota: parkolóhely nincs, de pénzszedés lesz – így „oldják meg” a parkolási káoszt

Szeptember 25-én a kerületi képviselő-testület dönthet arról, hogy elinduljon-e a fizetős parkolás bevezetése. A hivatalos magyarázat szerint „kaotikus a helyzet”. A valóság: ahelyett, hogy valóban bővítenék a parkolókapacitást és érdemi megoldásokat keresnének, inkább újabb pénzügyi terhet pakolnának a kerületben élő autósokra – miközben a problémát ezzel nem oldják meg. A

Árulkodó haverok, karóerdő, elegünk van belőletek!

Új hóbort hódít a 7. kerületben: a Színes Erzsébetváros csapata, élén Lajos Bélával, sétál, figyel, majd ha valami nem tetszik, súg a barátjának, Vitézy Dávidnak. A menetrend kiszámítható: poszt, közgyűlés, új tiltás. Most az új célpont a Rákóczi út kb. 5–6 méter széles járdáin parkoló autók – és már kész

28 másodpercért hónapok óta szívatják az autósokat

Vitézy és Niedermüller tavaszi „nagy dobása” most kapott díszes masnit: már hónapokkal ezelőtt eltüntették a halszálkás parkolást a Dohány utcában és környékén, hogy a trolik ne akadjanak el. Újabb „legendás fejlesztés” a főváros vezetésétől:800 méteren 28 másodpercet (!) gyorsult a troli, miközben autósok és lakók szenvednek. Ez ám a stratégiai