Elég az autósok elleni terrorból!

Parkolás

Parkolási díjemelés: megoldás helyett pénzbeszedés

Megjöttek az emlékeztetők: hosszabbítsd meg a lakossági parkolási engedélyt. A kerületek ezt úgy tálalják, mintha ettől majd rendezettebb lenne a parkolás, több hely jutna a helyieknek, és „igazságosabb” lenne a rendszer. A valóság ennél prózaibb: a díjemeléssel próbálják elhitetni, hogy tesznek valamit, miközben a lakó még többet fizet ugyanazért a

„Színes” Béla – 1984-es fotó, 2025-ös kioktatás

Színes Béla (Lajos Béla-Színes Erzsébetváros) tipikusan az, aki egy 1984-es fotótól hirtelen közlekedéspolitikai főnöknek érzi magát. Béla, értjük, hogy neked, aki nem ilyen sűrű belvárosi közegben szocializálódott, annak tényleg furcsa lehet a városi működés.Pont ebből következik, hogy ne oszd az észt az ott élőknek. A Dohány–Hársfa sarok 1984-es fotójára ránézett,

Kerékbilincs-trükk Óbudán: mennyibe kerül a “jó ötlet”?

Az óbudai esetben az autós levette a bilincselt kereket, felrakta a pótkereket és elhajtott. Lássuk a jogi oldalt is: A “kreatív megoldás” itt kezd igazán drágává válni: A kerékbilincs hatósági eszköz, nem az autó tartozéka, az értéke közel 100 000 Ft, ami meghaladja az 50 000 Ft-os szabálysértési értékhatárt. Ha

Új karácsonyi hagyomány: fizetős parkolás két ünnep között

Idén vége a „két ünnep közötti ingyenes parkolásnak” Budapesten.A Fővárosi Önkormányzat megerősítette, hogy 2025. december 24. és 2026. január 1. között a két ünnep közötti munkanapokon fizetni kell a közterületi parkolásért. Ez konkrétan azt jelenti, hogy december 29-én hétfőn, 30-án kedden és 31-én szerdán a szokásos zónadíjak és üzemidők szerint

Újbudán újabb fizetős zóna: most Albertfalva kerül sorra

Újbuda újabb területet húz be a fizetős parkolási zónába: 2026. február 1-től Albertfalván is fizetni kell a parkolásért a Galvani út – Andor utca – Egér út – vasút – Kitérő út – Szerémi út által határolt részen, hétköznap 8 és 18 óra között. A hivatalos szöveg szerint ezzel „az

500 parkolóhely tűnik el a Palotanegyedben – Pikónak mi fáj jobban: hogy megszűnnek, vagy hogy most nem ő szünteti meg őket?

„Összesen több mint 500 parkolóhelyet vesz el a kormány a Palotanegyedben élőktől” – írja Pikó András.Na, ebben most kivételesen egyet is tudunk érteni vele: a Pázmány Campus körüli mutatvány tényleg komoly érvágás az ott élőknek. Mi történik? A volt Magyar Rádió tömbjén épül a Pázmány új campusa, kiemelt állami beruházásként.

65 ezres bírság pár centiért

Giga bírságot kapott egy autós a Révay utcában, mert pár centit túllógott a felfestett vonalon.Olyan szakaszon parkolt, ahol tábla és útburkolati jel írja elő, hogy az autók félig a járdára felállva várakozhatnak. A fehér skoda is így állt, a házfal és a kocsi között szemmel láthatóan megvolt az előírt 1,5

Boldogabb vagy a bilincstől Béla? Színes bilincs, sötét szemlélet.

Ma bilincs-szelfikkel hencegnek: járják az utcát, fotóznak, jelentgetnek, és örülnek, ha valakinek kára keletkezik. Ez nem közszolgálat – ez autósüldözés. Őszintén: milyen embernek kell lenni ahhoz, hogy más kára örömet okozzon? A Színes Erzsébetváros megint büszkén posztolta, hogy „előre szóltak”, és most lám, bilincs a Dohány utcában. Komolyan: ettől lesz

Behajtásból bukta: Hegyvidék parkolási mérlege

Maga Kovács Gergely, a XII. kerület polgármestere posztolta.Mi meg köszönjük a matekot.A hegyvidéki parkolási bírságok követeléskezeléséről beszélünk 2020 és 2024 között. Az öt év mérlege pedig nem magyarázkodás kérdése, 562 millió forint behajtott összeg áll szemben 712 millió forint ráfordítással. Azaz nagyjából –150 millió forintos gödör az önkormányzatnak. Hogy állt

Vége a jogsértő fizető parkolásnak Tatabányán

Jó hír: a Kúria elkaszálta Tatabánya jogsértő parkolását – november 30-tól vége. Tatabánya 2025. március 24-én fogadta el a fizetős várakozás rendjéről szóló 10/2025. (III.24.) önkormányzati rendeletet, amelyet 2025. július 1-jétől élesítettek. A Kúria Önkormányzati Tanácsa a Köf.5.025/2025/8. számú határozattal kimondta: a rendelet más jogszabályba ütközik, ezért 2025. november 30-án