Elég az autósok elleni terrorból!

6 milliárd a bringasztrádákra – 0 forint az autósokra

Megkötötték a szerződést: a Váci útra és az Üllői útra 1,5-1,5 milliárd, a Nagykörútra pedig 4,5 milliárd forint jut kerékpárutak fejlesztésére.

A BKK szerint ettől biztonságosabb és vonzóbb lesz a biciklizés, új járdák és zöldfelületek jönnek, az áruszállítást is „megoldják”.

Csakhogy a tények mást mutatnak: a kerékpáros közlekedés aránya Budapesten alig 2%, és ez évek óta stagnál.

A mérőpontok sem mutatnak áttörést – a legtöbb bringasáv napközben üresen áll, miközben a főbb útvonalakon autósok tízezrei araszolnak.

Mi a probléma?

Egyoldalú pályázatok – Ahogy lehet milliárdokat lehívni bicikliutakra, ugyanúgy van lehetőség autós fejlesztésekre is pályázni.

Csakhogy a városvezetés következetesen NEM pályázik utakra, hidakra, parkolóhelyekre.

Ez tudatos döntés: bicikliút kell, autós projekt nem kell.

Elmaradt beruházások – A Petőfi híd felújítása évek óta csúszik, a Gubacsi hidat lezárták, a Galvani híd továbbra is csak látványterveken létezik, a Hungária körút burkolata életveszélyes. Ezekre is lehetne forrást szerezni – de nem akarnak.

Közlekedéspolitikai szemfényvesztés – A Nagykörúton szűkítések, megszűnő parkolók és ellehetetlenített áruszállítás jön.

Ez nem fenntartható közlekedés, hanem politikai kísérlet: az autósokat szorítsuk ki, a bicikliseket toljuk előre, bármekkora kisebbségben is vannak.

Aránytalanság – A 2%-os kisebbségnek milliárdok jutnak, a többségnek dugók, lezárások és egyre drágább parkolás. Ez nem városfejlesztés, hanem autósellenes politika.

Mit kérünk?

  • Ha bicikliutakra lehet pályázni, akkor pályázzon a főváros autós fejlesztésekre is.
  • Utakra, hidakra, csomópontokra, parkolóhelyekre is legyen pénz – ne csak a 2%-ot kiszolgáló sávokra.
  • A közlekedési fejlesztésekben legyen arány: Budapest nem egy szűk réteg játszótere, hanem mindenki városa.

6 milliárd a 2%-nak – nulla pályázat a többségnek. Ez a budapesti valóság.

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!

Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.

Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!