Az Index írta meg, hogy a BKK történetének „legnagyobb köztérfejlesztésére” készül: faltól falig újratervezik a Nagykörutat, védett bringasztrádát építenek, multifunkcionális szegélyzónát hoznak létre, és a fasorok is teljesen megújulnak.

Mi már többször írtunk erről, sőt ott voltunk az Agóra fórumon is, ahol bemutatták a terveket – és kiálltunk az autósok érdekeiért, amikor a döntéshozók megint csak a biciklis- és gyalogosvilágot rajzolták fel, miközben az autósokat teljesen kihagyták a képből.
A hivatalos indok:
„népességmegtartó stratégia”.
A belvárosból kiköltöznek az emberek, mert nincs elég zöld, túl nagy az autóforgalom.
Csakhogy a fő ok az, hogy otthonod közelében nem tudsz leparkolni, mert a parkolóhelyeket sorra szüntetik meg.
Erről valahogy mélyen hallgatnak.
A „multifunkcionális szegélyzóna” szépen hangzik, de a gyakorlatban azt jelenti, hogy a parkolás még nehezebb lesz.
Igaz, azt ígérik, hogy lesz hely áruszállításra és rakodásra, de a valóságban az üzletek vesztesei lesznek a projektnek.
A helyi vállalkozások hiába számítanak gyalogosokra is, a vásárlások jelentős részét ma autósok végzik – mert aki végigshoppingolja a körutat, az nem biciklivel, rollerrel vagy gyalog fogja hazacipelni a szatyrokat.
A fák ügyében is csúsztatnak: ma a körúti fák 40%-a beteg vagy kritikus állapotú, ezek nagy részét cserélni akarják.
Papíron „célzott megújításról” beszélnek, de valójában több száz fa kivágására és cseréjére készülnek.
És közben 2028–2029-ig tartó felújítással számolnak, ami évekig tartó dugót, port és lezárásokat hoz a Nagykörúton.
A projektet három pillérre építik:
-köztérfejlesztés
-körútgondnokság
-gazdaságfejlesztés
Csakhogy az autósok ebből csak a hátrányokat érzik majd:
-még több lezárás
-még kevesebb parkoló
-még több kényszer.
Mi azt mondjuk: nem a biciklisáv fogja a belvárosba visszahozni a lakókat, hanem az, ha újra meg lehet állni a saját házuk előtt, és ha az üzletek, szolgáltatások elérhetők maradnak az autósok számára is.
Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!
Csatlakozz hozzánk tagként!
https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/
A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok,
megosztjátok, bekövettek.
Köszönjük!















