Elég az autósok elleni terrorból!

Drága térkő, olcsó kifogások – így lesz élhetőbbnek hazudva Erzsébetváros

Erzsébetváros vezetése ismét megmutatta, mennyire nem számítanak nekik az autósok és a helyiek mindennapi gondjai.
Most éppen 2,4 milliárd forintnyi – uniós támogatásból származó – pénzt készülnek elkölteni a Dembinszky, a Wesselényi és a Dohány utca teljes átépítésére az úgynevezett „Egészséges utcák program” keretében.

Ez a program elvileg élhetőbb, zöldebb és gyalogos-barát utcákat ígér: új burkolat, akadálymentes kereszteződések, sok fa és növényágyás, forgalomcsillapítás.
Papíron mindez szépen hangzik, a gyakorlatban viszont parkolóhelyek eltüntetését jelenti, miközben a kerület mindennap küzd a bulinegyed koszával, zajával és bűzével – nemcsak hétvégén, hanem szinte minden nap.

A polgármester számokkal büszkélkedik: a Dembinszkyre 793 millió, a Wesselényire 882 millió, a Dohány Rottenbiller–Hársfa közötti szakaszára 749 millió forint jut.
De gondoljunk bele: 2,4 milliárdból akár 450 új parkolóhely, több kisebb parkolóház vagy évekig tartó rendszeres takarítás és éjszakai rendfenntartás is megvalósulhatna.


Ráadásul az EU-s támogatási rendszerben léteznek kifejezetten parkolóhely-bővítésre és P+R létesítésre is pályázati lehetőségek – vagyis lenne mód arra, hogy a kerület valódi problémáira érkezzen forrás.
Ehelyett most néhány tucat fa, drága térkő és újabb parkolóhiány jön, miközben a hét minden napján hömpölygő részeg turisták és a bulinegyed mocska marad változatlanul.

Niedermüller Péter 2024-ben még azt hangoztatta, hogy „nem az autósok üldözéséről van szó”.

Mostanra nyilvánvaló, hogy ez üres ígéret volt.


A 2,4 milliárdos „zöldítés” legfőbb hozadéka nem az élhetőbb környezet, hanem a parkolósávok tudatos megszüntetése és a belvárosi autósok kiszorítása.
Miközben a városháza látványtervekkel pózol, a valódi gondokhoz egyetlen ujjal sem nyúlnak.
A bulinegyed hét minden napján hömpölygő részeg tömege, a járdákat borító szemét, a hajnalig tartó hangzavar és a mindennapos bűz évek óta mérgezi a kerületet.
A lakók pedig hiába várják a rendet: nincs határozott fellépés a tisztaság, a zajcsökkentés vagy a közbiztonság terén, csak csillogó térkő és néhány virágágyás, mintha ez megoldaná a problémákat.
Ez nem élhetőség, hanem politikai kirakat és tudatos autósellenes stratégia.


Niedermüller Péternek és csapatának ideje lenne választ adni:
– Miért nem a kerület mindennapos koszára, zajára és parkolási válságára fordítják a támogatást?
– Miért a látvány számít, nem a lakók biztonsága és nyugalma?

De mi a véleményük az ott élőknek erről?
Íme:

Itt lenne az idő a támogatást ténylegesen a lakók érdekeit szolgáló fejlesztésekre fordítani: rendszeres takarításra, közbiztonságra, parkolóhelyek bővítésére és érdemi forgalomszervezésre.
A 2,4 milliárdos „Egészséges utcák” projekt így csak drága díszlet marad, miközben Erzsébetváros mindennapjait továbbra is a bulinegyed szennye és a parkolóhiány határozza meg.

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!

Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!