Elég az autósok elleni terrorból!

Álomlakás parkoló nélkül: Vitézy máris diktál

Óbudán még egy kapavágás sem történt, de Vitézy Dávid már diktálja a feltételeket, természetesen az autósok kárára.
Közben a budapesti közlekedés rohad: járhatatlan utak, koszos BKK-járatok, kisikló vonatok.
De ő továbbra is az autósokat üldözi.
Nézzük a teljes képet, mert ebből már elég volt.

Waterfront Lofts: Lakópark-álom, autós rémálom

Szerdán a Fővárosi Közgyűlés dönt arról, hogy a régi óbudai gyártelep – ahol a ’90-es években pláza épült volna – helyett lakópark épüljön.
Papíron jól hangzik: barnamezős beépítés, új lakások.
De Vitézy Dávid máris feltételek sorát tolja az asztalra, és nem meglepő módon megint az autósokat sújtja.

Vitézy feltételei:

  • Parkolóstop – a lakóparkban a parkolóhelyek számát a minimumra kell csökkenteni. Magyarul: vegyél lakást 50–100 millióért, de se te, se a vendégeid ne tudjanak megállni.
  • Villamospapír – a fejlesztővel terveztetné meg a Budai Fonódó északi ágát, de építési határidő nulla. És figyelj: a fővárosnak nincs erre pénze, mégis ráterheli a tervezési költséget a befektetőre. Tipikus: a város kasszája üres, de a politikai álomprojektre rákényszerítenek egy magáncéget.
  • Gyaloghíd a Hajógyári-szigetre – hangzatos ígéret, de garancia és finanszírozás sehol.
  • 9-es busz „majd egyszer” – meghosszabbításról beszélnek, de se menetrend, se pénz.
  • 10% lakás a fővárosnak – politikai díszlet, miközben a maradék 90% luxusáron megy el, parkoló és érdemi közlekedési terv nélkül.

A valóság, amit Vitézy elfelejt:

Miközben az autósokat vegzálja, a saját terepe romokban:

  • Járhatatlan utak: kátyú hátán kátyú, a főutak és mellékutcák is szétrepedezve, éveket késik a felújítás.
  • Koszos, lerobbant BKK-járatok: teli szeméttel, klíma nélkül, gyakori meghibásodásokkal.
  • MÁV-katasztrófák: rendszeres késések, sorozatos műszaki hibák, sőt kisikló vonatok.

Hiába építi az autósellenes birodalmát, a tervei sorra buknak el:
Erzsébetvárosban erőből erőltette a sétálóutcákat, a helyieknek pedig annyira „bejött” a koncepció, hogy épp a kerületből való kiválást készítik elő. Ez a „siker”, amit most is exportálni akar?

Vitézynek lenne bőven dolga: járhatatlan utak rendbetétele, a BKK járműflottájának megújítása, a vasút megbízhatóságának helyreállítása.
De ő inkább újabb autósüldözős listákat gyárt, miközben az általa kínált alternatíva – a tömegközlekedés – nap mint nap csődöt mond.

Főváros, ébresztő: elég volt a feltétellistákba csomagolt autósellenes politikából!

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!

Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!