Elég az autósok elleni terrorból!

Egészséges utcák program – újabb 25 milliárdos autósellenes ámokfutás

A főváros és a BKK ismét megtalálta, mire kell elszórni az európai uniós milliárdokat: nem a kátyúkkal borított utak rendbetételére, nem a parkolóhiány enyhítésére, hanem újabb sávok elvételére, parkolóhelyek megszüntetésére és falusias „zöld folyosók” erőltetésére.

A 25 milliárd forintos „Egészséges Utcák” program keretében 2029-ig ezek az utcák alakulnak át:

  • III. kerület: Hunor utca – 1,495 milliárd Ft
  • VI. kerület: Árnyékos Eötvös utca – 598 millió Ft
  • VII. kerület: Dembinszky utca – 793 millió Ft, Wesselényi utca – 882 millió Ft, Dohány utca (szakaszok) – 749 millió Ft
  • VIII. kerület: Práter utca (Szigony–Illés között) – 989 millió Ft, Német utca (Rákóczi tér–Horváth Mihály tér között) – 690 millió Ft, Dankó utca (Mátyás tér–Kálvária tér között) – 869 millió Ft
  • IX. kerület: Viola utca – 1,360 milliárd Ft, Ipar utca – 927 millió Ft, Angyal utca (Soroksári–Mester között) – 298 millió Ft, Sobieski János utca – 1,162 milliárd Ft
  • XI. kerület: Budafoki út (Szent Gellért tér–Karinthy Frigyes út között) – 2,400 milliárd Ft
  • XIV. kerület: Tábornok–Őrnagy–Utász utcák – 1,200 milliárd Ft, Németpróna–Pöstyén utca – 1,456 milliárd Ft, Cserei utca – 1,052 milliárd Ft
  • XVI. kerület: Jókai utca – 1,879 milliárd Ft
  • XIX. kerület: Katica utca – 1,759 milliárd Ft
  • XXI. kerület: Kossuth Lajos utca – 2,500 milliárd Ft
  • XXII. kerület: Játék utca – 1,996 milliárd Ft

Mi a közös bennük?

Hogy mindenhol csökkentik az autósforgalmat, elveszik a sávokat és parkolókat, miközben Budapest útjai kátyúkkal vannak tele, a hidak rohadnak, a közlekedés pedig egyre nehezebb.

Karácsony Gergely folyton azt hangoztatja, hogy vissza kell vonzani az embereket a belső kerületekbe.

De hogyan akarja ezt elérni? Úgy, hogy közben még élhetetlenebbé teszi a várost az itt lakóknak: parkoló nincs, a közlekedés akadozik, a lakók elmenekülnek, a helyükre pedig jönnek a romkocsmák és a turisták.

Ne feledjük:

Budapest tele van parkokkal és zöldfelületekkel – Városliget, Margitsziget, Népliget, Orczy-kert, kerületi parkok tucatjai. Miért kell akkor minden egyes utcából újabb „sétányt” és „biciklis oázist” gyártani?

Ez a program nem egészséges, hanem ideológiai kísérlet az autósok kiszorítására.

A városvezetés makacsul úgy tesz, mintha Budapest egy kis falusi idill lenne, ahol mindenki ráér sétálgatni a fák alatt vagy biciklivel teker a pékségig.

Csakhogy Budapest nem egy falu, hanem egy többmilliós metropolisz.

Egy valódi főváros, ahol emberek százezrei munkába járnak nap mint nap, gyerekeket visznek iskolába, árut szállítanak, fuvaroznak, ügyeket intéznek – és ehhez autóra van szükségük. Nem luxusból, nem hóbortból, hanem mert máshogy egyszerűen nem megy.

Itt nem az a fő kérdés, hogy van-e elég árnyék a járdán, hanem hogy el lehet-e jutni A-ból B-be emberi időn belül. Nem az, hogy hány padot tesznek ki, hanem hogy lehet-e parkolni a saját házunk közelében. Nem az, hogy minden utca „zöld folyosóvá” válik, hanem hogy az utak ne legyenek tele kátyúkkal, a hidak ne rohadjanak szét, és a város ne álljon folyamatos dugóban.

Az embereknek Budapesten nem kávézóteraszos képeslap-világra van szükségük, hanem normális közlekedésre, biztonságos és karbantartott utakra, megfizethető és elérhető parkolásra.

Ha valaki tényleg falusias nyugalomra vágyik, el tud költözni egy kisebb településre – de a főváros ne erőszakkal legyen „átfalusiasítva” azok kárára, akik itt élnek és dolgoznak.

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!

Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!