Elég az autósok elleni terrorból!

Otthon ott van, ahol van parkolóhely is

Karácsony Gergely újabb hangzatos bejegyzésében bejelentette: itt a „Városból otthon” településtervezet.

A cél – ahogy ő mondja – egy olyan Budapest, ami „tele van faluval”, ahol otthon érezhetjük magunkat.

Jól hangzik, ugye?

Csakhogy van egy apró bökkenő: az a város, amit most megpróbálnak otthonosabbá tenni, pont az ő politikájuk következtében vált lakhatatlanná, élhetetlenné és elnéptelenedetté.

Az elnéptelenedő belső kerületek?

Ugyan, ki gondolta volna, hogy ha megszüntetik a parkolóhelyeket, lezárják a rakpartot, mesterséges forgalomlassítással bénítják meg a közlekedést, és szisztematikusan üldözik az autós embereket, akkor az emberek el fognak húzódni onnan?

Aki ma beljebb költözik, az vagy biciklivel jár és kétszobás áloméletet posztol Instagramra – vagy nem bírja tovább és elmegy máshova, mert nincs parkoló.

Csak egyre több szabály, lezárás, kerékpársáv, aminek a 90 százaléka egész nap üresen tátong.

És akkor jön a következő érv: kevés a zöldfelület.

Igen, ez igaz – csak az a kérdés, hogy mit csináltak az elmúlt években, miközben városvezetésben voltak?

Hány új közpark épült?

Hány valódi, fás-ligetes zöldterület létesült, nem a kockakőre tett dézsás fikusz?

A zöldfelület nem egy Instagram-kellék, hanem a városi életminőség egyik alapeleme.

Ráadásul a „zöldítés” is csak addig volt fontos, amíg jól mutatott a kampányplakáton.

Először ingyen parkolhattak a zöld rendszámos autók – aztán már ők sem.

Szó sem lehet támogatásról, ösztönzésről, ma már a villanyautós is ellenség, ha kocsival mer közlekedni.

És persze jön a „biciklizzél, mert az a jövő” típusú kényszer – mintha minden budapesti ráérne bringázni, gyerekekkel, csomagokkal, esőben, hóban vagy 40 fokban.

Ez nem zöldítés.

Ez nem otthonosság.

Ez kényszer, kirakatpolitika és valóságtól elrugaszkodott ideológia.

Zöldítés az, ha fát ültetsz.

Nem az, ha autósokat üldözöl.

Ha Karácsony Gergely ennyire vágyik a falusi létre, ha neki az az ideál, hogy biciklizgethet a kanyargó kis utcákon – akkor szívből kívánjuk neki, hogy legyen egy falu polgármestere, ahol ezt meg is teheti.

De Budapest egy főváros.

Melynek vezetésére Karácsony Gergely egyszerűen alkalmatlan.

A város akkor lesz otthonos, ha mindenkié – nem csak azoké, akik megfelelnek egy szűk ideológiai körízlésnek.

Az autós nem ellenség.

Az ingázó nem probléma.

Az élő város nem a lezárt utcákból, hanem az emberek szabad mozgásából, elérhetőségből, valódi zöldből és közösségből áll.

Ne próbálják meg eladni a saját hibáikat jövőképnek.

Előbb tegyék rendbe, amit elrontottak.

Akkor talán valóban otthonos lehet Budapest mindenki számára.

Budapest főváros, ezt a várost nem lehet biciklis skanzenként vezetni.

Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!
Csatlakozz hozzánk tagként!

https://autoserdekvedelem.hu/csatlakozz/

A munkánk csak akkor lesz sikeres, ha minél többen álltok mellénk.
Ezt úgy tudjuk elérni, ha posztjainkat lájkoljátok, megosztjátok, bekövettek.

Köszönjük!