Elég az autósok elleni terrorból!

Parkolás

Július 1-jén eltűnnek a parkolóautomaták. De még mindig nem tudjuk, mi lesz helyettük.

Néhány hét múlva Budapest teljes területén leszerelik a parkolóautomatákat. A döntés megszületett, a határidő ismert, az automaták mennek. Csak éppen továbbra sem világos, hogy pontosan mi váltja fel őket. Hol található a részletes átállási terv? Hol lesznek az új tájékoztatók? Honnan tudja majd egy autós a zónakódot? Hogyan fizet majd

20 percet parkolsz, mégis 3 órányi díjat fizetsz – ez vár ránk Budapest új parkolási rendszerében

A városvezetés előállt egy újabb, autós embereket terrorizáló ötlettel, ismét még egyet rúgva azokba, akik amúgy is rengeteget fizetnek már a járművük használatáért:Budapest 2026. július 1-jétől megszünteti a parkolóautomatákat, miközben 25 százalékkal megemeli a parkolási díjakat. Karácsony Gergely és stábja mindig tudja, hogyan kell a rossz helyzetet még rosszabbá tenni,

Megszüntetnék a parkolóórákat, csak épp a készpénzzel nem számolnak

A Fővárosi Közgyűlés 2024. november 27-én döntött a parkolási rendszer átalakításáról, ennek részeként pedig arról is, hogy 2026. július 1-jétől megszűnjenek a parkolóautomaták, és a parkolási díjfizetés a digitális irányba tolódjon el. A közgyűlési vitákban és az erről szóló anyagokban egyértelműen megjelent, hogy a cél a BudapestGO alkalmazás bevonása, vagyis

Nagykörút: parkolás nélkül akarnak fellendülést

A Nagykörút megújuló szakaszairól készült tervek nyilvánosságra kerülése óta nagy vitát váltottak ki, mert sokaknak első ránézésre azt látjuk, hogy kevesebb lesz a megállási és parkolási lehetőség az üzletek előtt.A BKK viszont azt mondja, félreértjük: szerintük „valójában több szakaszon” lesz majd parkoló, mert a tervek alapján a József körúton és

Miért nem épülnek P+R parkolók?

Miközben Karácsony Gergely a belvárosból elköltözött budapestiek visszacsábításáról beszél, érdemes kimondani, miért mentek el sokan: a mindennapi élet egyre körülményesebb lett, és ebben a napi parkolás ellehetetlenítése is komoly szerepet játszott. Attól viszont, hogy valaki kiköltözött, még ugyanúgy bejár dolgozni Budapestre, gyakran az agglomerációból. Ha azt szeretnénk, hogy a belső

„Egészséges utcák” címen újabb parkolóirtás

A napokban tartott Erzsébetváros egy „lakossági fórumot” a Dembinszky utca felújításáról. A műfajt már ismerjük: nem egyeztetés volt, hanem bejelentés. Meghirdetik úgy, hogy alig tud róla valaki, aztán amikor a lakók eljönnek és elmondják, hogy ezt így nem kérik, jön a vállvonás: a tervek készen vannak. A projekt az „Egészséges

Újabb parkolóhelyek megszűnését jelentették be a XIII. kerületben – „járdafelszabadítás” címmel.

Puncher Gábor posztja szerint a Tátra utcában (Balzac utca és Csanády utca között) folytatódik a „járdafelszabadítás”: járdaszélesítés, zöldítés, burkolatcsere, és a szokásos kulcsmondat, hogy „megváltozik a parkolási rend”. A gyakorlatban ez legtöbbször nem plusz helyet jelent, hanem mínuszt – csak a darabszámot valahogy mindig elfelejtik leírni. Ami külön érdekes: az

EVIN: 1500-zal kevesebb engedély… mert közben eltűnt kb. 1500 parkolóhely

Az EVIN, vagyis Erzsébetváros parkolási cége, kiposztolta, hogy 2025-ben több mint 1500-zal kevesebb lakossági parkolási engedélyt adtak ki, mint 2024-ben, és ezt úgy állítják be, mintha ettől hirtelen könnyebb lenne parkolni a kerületben.Csakhogy a kerületben élők ebből nem “könnyebb parkolást” látnak, hanem azt, hogy szűkebb lett a lehetőség, amit most

Parkolóhely: opcionális. Díjfizetés: kötelező.

Előre szóltak, hogy havazás lesz. Volt figyelmeztetés, ment a „készüljünk fel” hangulat, még Karácsony Gergely is előre jelezte, hogy közeleg a hó. A probléma az volt a probléma, hogy erre sem sikerült készülni. Aztán megjött a hó, és Budapest úgy feküdt el tőle, mintha a városvezetés most találkozna először azzal

Használhatatlan parkolóhelyek – de legalább fizetős

Hogy lehet pénzt kérni olyasmiért, amit nem tudsz használni?!A fizetős parkolás önmagában is vitatható, de amikor a helyeket a hó konkrétan eltünteti, akkor ez már nem parkolás, hanem pénzszedés. Jelenleg Budapesten sok utcában a parkolás a gyakorlatban nem biztosított. Több helyen a parkolósávot napok óta nem takarították, a helyeken összetaposott,