Elég az autósok elleni terrorból!

Parkolás

Parkolási díjemelés: megoldás helyett pénzbeszedés

Megjöttek az emlékeztetők: hosszabbítsd meg a lakossági parkolási engedélyt. A kerületek ezt úgy tálalják, mintha ettől majd rendezettebb lenne a parkolás, több hely jutna a helyieknek, és „igazságosabb” lenne a rendszer. A valóság ennél prózaibb: a díjemeléssel próbálják elhitetni, hogy tesznek valamit, miközben a lakó még többet fizet ugyanazért a

„Színes” Béla – 1984-es fotó, 2025-ös kioktatás

Színes Béla (Lajos Béla-Színes Erzsébetváros) tipikusan az, aki egy 1984-es fotótól hirtelen közlekedéspolitikai főnöknek érzi magát. Béla, értjük, hogy neked, aki nem ilyen sűrű belvárosi közegben szocializálódott, annak tényleg furcsa lehet a városi működés.Pont ebből következik, hogy ne oszd az észt az ott élőknek. A Dohány–Hársfa sarok 1984-es fotójára ránézett,

Kerékbilincs-trükk Óbudán: mennyibe kerül a “jó ötlet”?

Az óbudai esetben az autós levette a bilincselt kereket, felrakta a pótkereket és elhajtott. Lássuk a jogi oldalt is: A “kreatív megoldás” itt kezd igazán drágává válni: A kerékbilincs hatósági eszköz, nem az autó tartozéka, az értéke közel 100 000 Ft, ami meghaladja az 50 000 Ft-os szabálysértési értékhatárt. Ha

Boldogabb vagy a bilincstől Béla? Színes bilincs, sötét szemlélet.

Ma bilincs-szelfikkel hencegnek: járják az utcát, fotóznak, jelentgetnek, és örülnek, ha valakinek kára keletkezik. Ez nem közszolgálat – ez autósüldözés. Őszintén: milyen embernek kell lenni ahhoz, hogy más kára örömet okozzon? A Színes Erzsébetváros megint büszkén posztolta, hogy „előre szóltak”, és most lám, bilincs a Dohány utcában. Komolyan: ettől lesz

Vége a jogsértő fizető parkolásnak Tatabányán

Jó hír: a Kúria elkaszálta Tatabánya jogsértő parkolását – november 30-tól vége. Tatabánya 2025. március 24-én fogadta el a fizetős várakozás rendjéről szóló 10/2025. (III.24.) önkormányzati rendeletet, amelyet 2025. július 1-jétől élesítettek. A Kúria Önkormányzati Tanácsa a Köf.5.025/2025/8. számú határozattal kimondta: a rendelet más jogszabályba ütközik, ezért 2025. november 30-án

Óbuda: drága „élhetőség”

Óbuda korrupciós ügyeiről híres polgármestere, Kiss László egy rövid, de tömör posztban bejelentette, hogy parkolási díjemelés jön — szerinte ettől lesz „élhetőbb” a kerület. Nézzük meg, ez mit jelent a pénztárcában és az utcán. Az első autó ingyenesről 15 000 Ft lett (ügyintézés: online 1 000 Ft, személyesen 2 540

Zugló: díj van, hely nincs – a „rendezés” most is a kasszát rendezi

A polgármester rendkívüli ülés után átvitte a fizetős parkolás kiterjesztését a Füredi lakótelepre és az Erzsébet királyné útja–Csömöri út közti városrészre, és a csomagot tovább tolja a Fővárosi Közgyűlés felé. A céldátum: 2026. szeptember 1. A hivatalos szöveg ismerős: „túlzsúfolt a környék, sok az idegen autó, a lakók kérték”. Mi

A lakók átvették az irányítást – indul a kiválási folyamat

A történelmi zsidónegyed lakói nem statiszták többé. Megszervezték a saját védelmüket, és irányt vettek a népszavazás felé: nem díszletet, hanem működő várost akarnak – éjszakai csenddel, reggeli tisztasággal, napközbeni biztonsággal, és olyan közlekedéssel, ahol az autózás nem büntetés, hanem természetes része a mindennapnak. A kezdeményezést Szabó György a Magyarországi Zsidó

Zuglói–újbudai parkolási ügy: vallomások, kifizetések, felelősség – és a fővárosi hitelesség vizsgája

A zuglói–újbudai parkolási ügy tárgyalása új szakaszba lépett: a „Nagymesterként” emlegetett Fuzik Zsolt távmeghallgatáson részletezett kifizetésekről beszélt, Baja Ferenc pedig hosszú vallomásban cáfolt. A történet nem csak kerületi botrány: a BKV-IT szál és a Bolla-ügy miatt a fővárosi rendszer egészére vet árnyékot. Mai posztunk tételesen bemutatja a szereplőket, az állításokat,

Most már tényleg kíváncsiak? – Fél év káosz után kérdőívet indított a BKK és Erzsébetváros

Úgy tűnik, ha elég nagy a lakossági felháborodás, akkor a döntéshozók is ráébrednek: talán mégis érdemes lenne megkérdezni az embereket.Most ez történik: a BKK és a kerület közös kérdőívet indított, hogy „felmérje a tapasztalatokat” a belső-erzsébetvárosi forgalomcsillapításról.Szép gesztus – csak éppen fél évvel később.Most, hogy már mindenki megtapasztalta, mit jelent